Etablering av treningsanlegg i gang

Kart treningsfelt Stovner DiscGolfParkForrige uke startet arbeidet med å sette opp et treningsanlegg på Stovner DiscGolfPark, som vil være på plassen ved klubbcontainerne. Dette området har sett en liten transformasjon med utbyggingen av platten, og vi håper at dette vil kunne bli et viktig samlingspunkt med tiden. Etableringen av treningsanlegget har kommet etter tilbakemeldinger fra klubbens medlemmer, som har ønske om muligheter for trening utenom banen. Vi ser en kraftig vekst av brukere på banen denne sesongen, og dermed vil treningsfeltet kunne gi ro og rom for spillere å trene på eget anlegg fremfor på bane. 

Treningsanlegget vil i første omgang bestå av to forskjellige  driving ranger ved klubbcontainerne, hull 3. I kartet under ser man hvor utkast for 100 metern vil være, merket som nummer 1. Fra dette utkastet til kurven er det 100 meter, med oppmerking hver 25 meter. Dette er god for mer erfarne kastere, som vil øve driving og teknikk. 50 metern vil være lokalisert oppe ved Rockefabrikken, foreløbig markert på asfalt. Her vil det bli merket hver 10`ende meter frem til kurv, og er perfekt for nybegynnere, juniore og trening av innspill. Kurven står også slik at det etterhvert vil bli markert en klar 10 meter sirkel, slik at kurven også kan brukes til puttetrening. Vi håper treningsfeltet blir flittig brukt i tiden som kommer, og at våre medlemmer kan fortsette å finpusse teknikken på Stovner.

75 meter fra utkast, bare 25 meter igjen
Midlertidig utkast for 100 metern
75 meter fra utkast, bare 25 meter igjen
2016-09-11-12-22-24
To staute karer setter klart. Detta har de gjort før!
Midlertidig utkast på
Midlertidig utkast på 50 metern

Share This:

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.